Wiele osób zastanawia się nad wyborem metody budowy. Jedni nie mają czasu i wybierają metodę budowy z generalnym wykonawcą, inni zatrudniają wsparcie w postaci koordynatora budowy, ale zdecydowanie największa grupa inwestorów decyduje się na budowę metodą gospodarczą. Która z metod budowy jest najbardziej optymalna? Postaramy się na to odpowiedzieć w dzisiejszym nagraniu.
Decyzja o wyborze metody gospodarczej najczęściej podyktowana jest możliwymi oszczędnościami (w stosunku do budowy z generalnym wykonawcą). Jest to możliwe, natomiast, żeby tak się stało, musimy założyć odpowiednie przygotowanie i czas poświęcony na koordynację budowy. Niestety często dzieje się inaczej. Najczęściej inwestorzy nie wiedzą, jak negocjować oraz ustalać szczegółowy zakres współpracy. To prowadzi do niedomówień, które kosztują dużo nerwów i kosztów dodatkowych. Tym sposobem budowa metodą gospodarczą może być droższa niż budowa z generalnym wykonawcą. Możesz oczywiście tego uniknąć. Przede wszystkim poświęć czas na odpowiednie przygotowanie. Budowa to dla wielu inwestycja życia. Nie pozostawiaj budowy przypadkowi lub zaufaniu do ekipy, ponieważ odsetek ekip, którym można naprawdę zaufać jest znikomy. Jeżeli decydujesz się na budowę, to licz się z tym, że niezależnie od metody musisz znaleźć na nią czas. Nieprzygotowana budowa (czyli oszczędności czasowe w fazie planowania budowy) mści się później – bilans jest ujemny. Rozwiązywanie problemów podczas realizacji, wyjaśnienia i przepychanki z ekipami zajmują DUŻO więcej czasu, niż planowanie i późniejsza realizacja. Nie musisz przepłacać, tracić czasu i nerwów podczas realizacji. Większości sytuacji dla się przewidzieć i ich uniknąć. Nie wiesz jak? Zajrzyj do naszego sklepu i zobacz checklisty, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Osobom, które mają mniej czasu i nie chcą samodzielnie zajmować się budową, polecamy podpisanie umowy z koordynatorem budowy, który profesjonalnie zorganizuje wszystkie etapy budowy. Jest to dużo tańsza alternatywa do budowy z generalnym wykonawcą. Zyskujemy nie tylko czas i pieniądze, ale również przejrzystość budowy. Więcej informacji znajdziesz w dzisiejszym nagraniu.
Jeżeli uważasz publikowane przez nas treści za przydatne, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera (link poniżej) oraz udostępnienia artykułu znajomym, którzy planują lub są w trakcie budowy. Dziękujemy 🙂
Pamiętaj! … Podczas budowy korzystaj z profesjonalnych ekip, oraz skrupulatnego kierownika budowy. Jeżeli potrzebujesz pomocy w rekrutacji lub planowaniu budowy skontaktuj się z nami. Pamiętaj ! Informacje zawarte na stronie mają charakter ogólny. Każda sytuacja na budowie jest inna i wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Nie podejmuj działań zamiennych w stosunku do projektu bez wcześniejszego uzgodnienia ich z architektem oraz kierownikiem budowy.